Szczecin z lotu ptaka

Które może być największe miasto na północnym – zachodzie kraju? Nie ulega wątpliwości Szczecin. Na to pytanie, nie wyłącznie mieszkańcy portowego miasta, z pewnością odpowiedzieliby tak samo. Mimo że, Szczecin może być jednym z większych miast na mapie własnego kraju, trochę ludzi zdoła coś sporzej na temat tej aglomeracji powiedzieć.

Pożądane byłoby stąd wypromować tę – nieleżącą nad morzem, jak myślą poniektórzy – metropolię. Ciekawą, niekomercyjną akcję promocyjną przygotowali Szczecińscy pasjonaci fotografii a także grafiki, którzy zaproponowali plebiscyt o nazwie – Podniebny Szczecin. O co poprawnie chodzi w owej akcji? Twórcy chcą zobaczyć Szczecin z lotu ptaka a także wymagają pomocy mieszkańców, których zadaniem jest wytypowanie miejsc, którym pożądane byłoby zrobić fotografie z takiej, lotniczej perspektywy.

Stąd pierwszym etapem akcji może być plebiscyt. Już dziś możemy zgłosić swoją kandydaturę miejsca, jakie w naszej opinii warto sfotografować. Nie musi to być najwybitniej popularne miejsce na mapie Szczecina. Każde osiedle, każdy park, jakikolwiek architektoniczny obiekt, ma swoją szansę. Następnym etapem będzie przeprowadzenie zdjęć obiektów, który osiągną najwyższe notowania w plebiscycie.

Końcowym etapem będzie lecz stworzenie wspaniałego, albumu ze zdjęciami, który będzie perfekcyjną promocją miasta. Dziś w pierwszej dziesiątce znajdują się owe obiekty jak Stadion Miejski, Filharmonia, Muzeum Techniki oraz Komunikacji, Jezioro Szmaragdowe, Wały Chrobrego, PAZIM, Gubałówka, Zamek Książąt Pomorskich, Jasne Błonia, oraz Szczecińskie place.

Lista natomiast cały okres może być otwarta oraz czeka na nasze głosy. Fotografia lotnicza Szczecin zostaną przeprowadzone przez doktorów z olbrzymim doświadczeniem, zdołamy mieć pewność, że miasto z perspektywy lotu ptaka będzie prezentować się zjawiskowo. Pożądane byłoby cały czas głosować i już aktualnie zaproponować kolejne, ważne dla Szczecina jak również mieszkańców tego miasta obiekty, ulice, budynki itd. Ciekawych miejsc nie brakuje, najważniejsza może być nasza kreatywność. Warto już dziś wyruszyć w długi spacer po ulicach miasta oraz wybrać osobiste ulubione miejsca, które wyśmienicie będą się prezentować na fotografiach wykonanych z perspektywy kilkuset metrów nad ziemią.

Głównym celem akcji może być promocja Szczecina, natomiast też promocja fotografii. Zdjęcia uzyskiwane poprzez fachowców, będą odznaczać się najwyższą jakością wykonania, zostaną odpowiednio obrobione graficznie, natomiast następnie trafią do pamiątkowego albumu, który będzie prezentował nasze ulubione miejsca zlokalizowane w portowym mieście. Fotografia lotnicza Szczecin dotycząca najciekawszych miejsc na mapie miasta, będzie ważnym krokiem w kierunku skutecznej reklamy miasta, która być może przyciągnie do metropolii turystów z kraju a także zza granicy.

Celem akcji może być zaprezentowanie najpiękniejszych miejsc na mapie Szczecina z innej, niebanalnej perspektywy. Nawet dla mieszkańców Szczecina, zdjęcia które zrealizują lekarze od fotografii lotniczej będą sporym zaskoczeniem. Należałoby już obecnie zagłosować na ulubione miejsce i śledzić na bieżąco wyniki plebiscytu, zaś później wyczekiwać albumu.

Be the first to comment on "Szczecin z lotu ptaka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*